Telefon: +36 1 8729 100
E-mail: hivatal@zuglo.hu

Zuglói érem az úszó Eb-n

A hazai rendezésű úszó Európa-bajnokság utolsó napján megszületett végre a hőn áhított zuglói érem. Korábban Németh Nándor és Cseh László már nagyon közel volt a dobogóhoz mindketten negyedikek lettek, Burián Katalin azonban 200 méteres hátúszásban felállhatott a harmadik fokra.

Burián Katalin a BVSC-Zugló hátúszója nehéz éveket tudhat maga mögött. Miután lemaradt a riói olimpiáról, szerencsére nem pályafutásának befejezése mellett döntött, hanem még nagyobb elánnal küzdött céljaiért. Ennek eredményeképpen a 2018-as Glasgow-i Európa-bajnokságon már kedvenc távján bronzérmes lett, amit az idei budapesti kontinensviadalon sikerült megismételnie. Plagányi Zsolt tanítványa mindössze 13 századmásodperccel maradt le a második helyezett, brit úszó mögött. Burián Katalinért – Németh Nándorhoz és nagy valószínűséggel Cseh Lászlóhoz hasonlóan – Tokióban is szurkolhatunk majd.